
Net Brussel is actief betrokken bij de recyclage van papier en karton, PMD-verpakkingen, glazen flessen, flacons en bokalen, tuinafval, grofvuil, elektrisch en elektronisch afval, bouwafval, ijzerwaren, enz.
Bovendien zamelt Net Brussel het chemisch huishoudelijk afval selectief in om te verzekeren dat het volgens strikte regels en met respect voor het leefmilieu wordt verwerkt.

Via Recyclis
Via Net Brussel is het Brussels Gewest aandeelhouder van Recyclis. Dit sorteercentrum verwerkt de inhoud van de gele zakken en afvalcontainers. Recyclis heeft een capaciteit van 80.000 ton voor het papier en karton.
Op de website van Recyclis vindt u hierover meer informatie.

Via de glasbollen
De verdubbeling van de glasbollen (wit voor het witte glas en gekleurd voor het gekleurde glas) en het respecteren van de sorteerinstructies waarborgen glas van hoge kwaliteit voor de recyclagecentra.

Via de Recypark
Net Brussel is permanent op zoek naar nieuwe recyclagekanalen voor het ingezamelde afval. In zijn 2 Recypark scheidt Net Brussel sinds 2011 het vlakke glas van het grofvuil om het beter te kunnen recycleren.
We sorteren ook hout, metaal, gips, harde plastic van het type PE/PP (emmers, speelgoed, enz.), elektriciteitskabels, kurken, enz. Meer informatie hierover vindt u op de pagina's over onze containerparken voor inwoners en voor professionelen.

Bij Brussel-Compost
Brussel-Compost composteert het tuinafval dat wordt ingezameld bij de gezinnen en in de gewestelijke en gemeentelijke containerparken. Ook het groenafval dat door gemeentes en tuinbouwbedrijven wordt aangevoerd wordt er omgevormd tot kwaliteitscompost. Op de website van Brussel-Compost vindt u hierover meer informatie.